Strona tylko dla podmiotów i dostawców medycznych

Centralne Zakupy
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych

Alcon – lider w obszarze okulistyki

Firma Alcon jest światowym liderem w obszarze okulistyki oferującym szerokie portfolio produktów z obszaru z chirurgii okulistycznej, korekcji wad wzroku i ochrony wzroku. Każdego roku produkty Alcon pomagają ponad 260 milionom osób ze 140 krajów na całym świecie. Firma nieustannie angażuje się w poszukiwanie nowych rozwiązań, partnerską współpracę z specjalistami oraz organizację programów zwiększających dostęp do dobrej jakości opieki okulistycznej.

Medyczna Grupa Zakupowa i Alcon to wieloletnia współpraca, której celem jest dostarczenie do placówek partnerskich najwyższej jakości produktów i rozwiązań, stosowanych w leczeniu chorób siatkówki, jaskry, zaćmy, wady refrakcji, zespołu suchego oka. Medyczna Grup Zakupowa oferuje szeroki wachlarz produktów z portfolio Alcon, w tym nie tylko materiały i sprzęt do chirurgii okulistycznej ale również zróżnicowane i zaawansowane technologicznie soczewki wewnątrzgałkowe, które znajdują zastosowanie w chirurgicznym leczeniu zaćmy i refrakcyjnej wymianie soczewki.

Soczewki Alcon najchętniej wybierane przez polskich specjalistów
  • Acrysof® IQ PanOptix®

To najnowszej generacji trójogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa, która ma zapewnić dobre widzenie w każdej odległości – do dali, bliży i odległości pośrednich w parametrach od 40 do 80 cm., dając efekt naturalnego widzenia, umożliwiając wygodne przesuwanie wzroku po obiektach znajdujących się w różnych odległościach, by móc wykonywać codzienne czynności bez konieczności zakładania okularów. Nawet przy ograniczonym oświetleniu, ta innowacyjna budowa soczewki pozwala na najlepszą możliwą ostrość widzenia we wszystkich możliwych przestrzeniach. Soczewka Acrysof® IQ PanOptix® zapewnia dobre widzenie nie tylko przy zaćmie, również wykorzystywana jest do skutecznej korekcji starczowzroczności – prezbiopii.

  • Acrysof® IQ PanOptix® Toric

To najnowszej generacji trójogniskowa, toryczna soczewka wewnątrzgałkowa, której zadaniem jest skorygować u pacjenta nie tylko dobre widzenie w dali, bliży i odległości pośrednich, ale również astygmatyzm. Przy tego typu korekcji bardzo istotne jest to, by soczewka zapewniała sprawdzoną stabilność osiową i rotacyjną, która przyczynia się do stałego efektu refrakcyjnego nawet po kilku latach od zabiegu. Co więcej, przy ograniczonym oświetleniu jej innowacyjna budowa soczewki pozwala na najlepszą możliwą ostrość widzenia we wszystkich możliwych przestrzeniach.
Zastosowanie tej soczewki pozwala osiągnąć efekt naturalnego widzenia przy wykonywanych codziennie czynnościach domowych, zawodowych, czy będąc w ciągłej podróży, oraz komfortowe wodzenie wzroku po obiektach w różnych odległościach bez konieczności zakładania okularów. Soczewka Acrysof® IQ PanOptix® Toric zapewnia dobre widzenie nie tylko przy zaćmie, również wykorzystywana jest do skutecznej korekcji starczowzroczności – prezbiopii.

  • Clareon® AutonoMe®

To nowa i innowacyjna jednoogniskowa soczewka, która już na etapie produkcji została umieszczona w jednorazowym i w pełni zautomatyzowanym systemie do aplikacji AutonoMe™ zwiększając sterylność zabiegu w usuwaniu zaćmy. Dzięki temu rozwiązaniu, system w łatwy sposób umożliwia chirurgom chronić tkankę oka, dając tym samym większe bezpieczeństwo swoim pacjentom.
Asferyczna budowa soczewki dzięki 6 mm średnicy układu optycznego, pozwala zachować idealną stabilność oraz ostrość po zabiegu, a w warunkach słabszego oświetlenia daje gwarancję lepszego widzenia. Jej idealnie zaprojektowana krawędź zmniejsza ryzyko zaćmy wtórnej niezależnie od wielkości średnicy źrenicy pacjenta.

To tylko kilka przykładów innowacyjnych produktów Alcon, które możemy Państwu zaoferować. Wspólnie z Alcon nieustannie poszukujemy sposobów na to, by innowacyjne produkty z portfolio firmy mogły trafić do jak najszerszego grona specjalistów i pacjentów. Skontaktuj się z nami, a przygotujemy ofertę szytą na miarę Twoich potrzeb.

Nasze placówki, które współpracują z Alcon od wielu lat na stronie bezpiecznyzabieg.pl

Zachęcamy wszystkie placówki okulistyczne do współpracy.

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób profesjonalnej opieki medycznej.
Wchodząc na tą stronę potwierdzasz, że jesteś osobą wykonującą zawód medyczny lub prowadzącą obrót wyrobami medycznymi.