Pomagamy Ukrainie

Centralne Zakupy
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych

BOWA MEDICAL i dziedzina elektromedycyny

BOWA to firma założona w 1977 roku, początkowo jako przedsiębiorstwo produkujące wyroby dla branży motoryzacyjnej. Od lat 90. XX wielu rozpoczęła intensywny rozwój w kierunku produkcji wyrobów medycznych związanych z elektrochirurgią. Dziś BOWA MEDICAL to innowacyjne przedsiębiorstwo, lider jakości w dziedzinie elektromedycyny. Firma opracowuje i produkuje wysokiej jakości produkty medyczne, koncentrując się na systemach elektrochirurgicznych i ultradźwiękowych do procedur otwartych i laparoskopowych. Główne obszary specjalizacji to chirurgia ogólna, ginekologia, urologia i gastroenterologia, dla których BOWA oferuje pełną gamę produktów do elektrochirurgii, chirurgii wspomaganej argonem, chirurgii ultradźwiękowej, morcelacji i odsysania dymu.

BOWA MEDICAL jest firmą w fazie szybkiego rozwoju, która umacnia swoją pozycję na dotychczasowych rynkach i zdobywa nowe. Wnosi decydujący wkład w kształtowanie postępu medycznego poprzez aktywne działania w zakresie rozwoju innowacyjnych technologii, w tym badania w dziedzinie technologii medycznej i współpracę z uczelniami i instytucjami badawczymi.

BOWA MEDICAL jest wiodącym dostawcą innowacyjnych, kompleksowych systemów chirurgicznych. Produkty i systemy przez nich oferowane są doskonale dostosowane do codziennych potrzeb placówek medycznych i przekonują wysoką elastycznością i bezpieczeństwem. Celem BOWA  jest uproszczenie i usprawnienie elektrochirurgii. Aby to osiągnąć, stawiają na doskonałą technologię, intuicyjną obsługę i ergonomię oraz wydajne rozwiązania, które są optymalnie dostosowane do konkretnych wymagań. 
Dziedziny zastosowań rozwiązań BOWA: chirurgia ogólna i wisceralna, chirurgia wątroby, chirurgia bariatryczna, ginekologia, urologia.

Polecamy nową generację urządzeń elektrochirurgicznych Generator BOWA MEDICAL ARC 400 do monopolarnej i bipolarnej chirurgii HF Jest to idealne rozwiązanie do monopolarnej i bipolarnej elektrochirurgii z techniką uszczelniania. Urządzenie ma innowacyjną koncepcję gniazda, która umożliwia jednoczesne podłączenie do dwóch instrumentów monopolarnych i trzech instrumentów bipolarnych i jest przeznaczone do wszystkich popularnych standardowych połączeń.

Oraz między innymi System odsysania dymu chirurgicznego SHE SHA, chrakteryzujący się filtracją dymu chirurgicznego ze skutecznością 99%; worek na preparat do morcelacji laparoskopowej; nową generację ARC i ERGOact – perfekcyjny system, spełniający wszelkie wymogi zabiegów laparoskopowych. Koncepcja wielokrotności użytku zamiast jednorazowych rozwiązań oszczędza ogromne koszty w laparoskopii.

MedGZ nawiązała współpracę z BOWA MEDICAL.

Zapytania dotyczące warunków handlowych u dyrektora sprzedaży Bartka Wiśniewskiego
e-mail: bartek.wisniewski@medgz.pl