Strona tylko dla podmiotów i dostawców medycznych

Centralne Zakupy
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych

BOWA MEDICAL i dziedzina elektromedycyny

BOWA to firma założona w 1977 roku, początkowo jako przedsiębiorstwo produkujące wyroby dla branży motoryzacyjnej. Od lat 90. XX wielu rozpoczęła intensywny rozwój w kierunku produkcji wyrobów medycznych związanych z elektrochirurgią. Dziś BOWA MEDICAL to innowacyjne przedsiębiorstwo, lider jakości w dziedzinie elektromedycyny. Firma opracowuje i produkuje wysokiej jakości produkty medyczne, koncentrując się na systemach elektrochirurgicznych i ultradźwiękowych do procedur otwartych i laparoskopowych. Główne obszary specjalizacji to chirurgia ogólna, ginekologia, urologia i gastroenterologia, dla których BOWA oferuje pełną gamę produktów do elektrochirurgii, chirurgii wspomaganej argonem, chirurgii ultradźwiękowej, morcelacji i odsysania dymu.

BOWA MEDICAL jest firmą w fazie szybkiego rozwoju, która umacnia swoją pozycję na dotychczasowych rynkach i zdobywa nowe. Wnosi decydujący wkład w kształtowanie postępu medycznego poprzez aktywne działania w zakresie rozwoju innowacyjnych technologii, w tym badania w dziedzinie technologii medycznej i współpracę z uczelniami i instytucjami badawczymi.

BOWA MEDICAL jest wiodącym dostawcą innowacyjnych, kompleksowych systemów chirurgicznych. Produkty i systemy przez nich oferowane są doskonale dostosowane do codziennych potrzeb placówek medycznych i przekonują wysoką elastycznością i bezpieczeństwem. Celem BOWA  jest uproszczenie i usprawnienie elektrochirurgii. Aby to osiągnąć, stawiają na doskonałą technologię, intuicyjną obsługę i ergonomię oraz wydajne rozwiązania, które są optymalnie dostosowane do konkretnych wymagań. 
Dziedziny zastosowań rozwiązań BOWA: chirurgia ogólna i wisceralna, chirurgia wątroby, chirurgia bariatryczna, ginekologia, urologia.

Polecamy nową generację urządzeń elektrochirurgicznych Generator BOWA MEDICAL ARC 400 do monopolarnej i bipolarnej chirurgii HF Jest to idealne rozwiązanie do monopolarnej i bipolarnej elektrochirurgii z techniką uszczelniania. Urządzenie ma innowacyjną koncepcję gniazda, która umożliwia jednoczesne podłączenie do dwóch instrumentów monopolarnych i trzech instrumentów bipolarnych i jest przeznaczone do wszystkich popularnych standardowych połączeń.

Oraz między innymi System odsysania dymu chirurgicznego SHE SHA, chrakteryzujący się filtracją dymu chirurgicznego ze skutecznością 99%; worek na preparat do morcelacji laparoskopowej; nową generację ARC i ERGOact – perfekcyjny system, spełniający wszelkie wymogi zabiegów laparoskopowych. Koncepcja wielokrotności użytku zamiast jednorazowych rozwiązań oszczędza ogromne koszty w laparoskopii.

MedGZ nawiązała współpracę z BOWA MEDICAL.

Zapytania dotyczące warunków handlowych u dyrektora sprzedaży Bartka Wiśniewskiego
e-mail: bartek.wisniewski@medgz.pl

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób profesjonalnej opieki medycznej.
Wchodząc na tą stronę potwierdzasz, że jesteś osobą wykonującą zawód medyczny lub prowadzącą obrót wyrobami medycznymi.