Terapia VR TierOne służy redukcji objawów depresji, lęku i stresu za pomocą Wirtualnej Rzeczywistości. Terapia depresji VR TierOne sprawdzi się w przypadku osób chorych somatycznie, u których występujące objawy depresyjno-lękowe powodują trudności rehabilitacyjne. Po alternatywną i bezpieczną terapię wirtualną warto sięgnąć przede wszystkim w sytuacji niedostępności psychoterapii tradycyjnej. Terapia może stanowić również uzupełnienie już prowadzonej psychoterapii.
VR TierOne w trudnym doświadczeniu choroby
Doświadczenie choroby jest obciążające psychicznie. Stres, ból, zmęczenie oraz objawy depresyjne i lękowe nie sprzyjają leczeniu. Wzmocnienie stanu psychicznego i poprawa samopoczucia osób chorych jest wskazane, aby leczenie przebiegało pomyślnie. Pomóc może psychoterapia. VR TierOne jest nowatorską i skuteczną formą interwencji, która sprawdzi się w sytuacji utrudnionego dostępu do psychoterapeuty. Po wirtualną terapię warto sięgnąć w przypadku:
- doświadczania przez pacjenta stresu związanego z hospitalizacją,
- doświadczania objawów depresyjno-lękowych w związku z chorobą,
- doświadczania trudności adaptacyjnych do zmienionych warunków zdrowotnych.
VR TierOne podczas wymagającej rehabilitacji
Depresja opóźnia rehabilitację z powodu upośledzenia procesów motywacyjnych pacjenta oraz obniżenia napędu psychoruchowego. Zastosowanie terapii VR TierOne u rehabilitowanych osób z depresją poprawia efektywność rehabilitacji. Jest to możliwe poprzez poprawę nastroju i motywacji i co za tym idzie pełniejszemu uczestnictwu w prowadzonych zajęciach. Terapię VR TierOne warto zastosować jako uzupełnienia procesu rehabilitacji, gdy:
- spadek motywacji i męczliwość utrudniają utrzymanie proaktywnej postawy,
- objawy depresji utrudniają współpracę na linii pacjent-rehabilitant,
- pojawiają się trudności z przejęciem odpowiedzialności za swoje zdrowie.
VR TierOne w wiodących ośrodkach medycznych
Terapia VR TierOne została przebadana naukowo pod kątem redukcji stresu, lęku i depresji u osób z chorobami somatycznymi jak: udar mózgu, zawał serca, COVID-19, POChP. Skuteczność terapii wirtulnej w tych obszarach (neurologicznym, kardiologicznym, pulmonologicznym) potwierdzają przeprowadzone badania, których wykaz znajduje się w poniższym linku:
Urządzenie VR TierOne, na którym prowadzona jest terapia, stosowane jest w wiodących ośrodkach medycznych. Sprawdź otrzymane rekomendacje dla VR TierOne z placówek, w których prowadzona jest terapia:
Dowiedz się więcej o wirtualnej terapii VR TierOne: https://vrtierone.com/pl/poznaj-vr-tierone/