Strona tylko dla podmiotów i dostawców medycznych

Centralne Zakupy
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych

Medyczna Grupa Zakupowa – targi MEDICA TradeFair w prestiżowym wydaniu

Medyczna Grupa Zakupowa była obecna na targach w Dusseldorfie w dniach 14-16.11.2022.
Naszym głównym celem było nawiązanie międzynarodowej relacji, znalezienie niezawodnych rozwiązań biznesowych jak i alternatyw w zakresie chirurgii, materiałów oraz urządzeń medycznych.

Wiodące na świecie międzynarodowe targi medyczne skupiają całe środowisko szczególnie z sektora zaopatrzenia technologicznego. Imponująca wartość tego wydarzenia to tegoroczna ilość wystawców z różnego sektora światowego przemysłu opieki zdrowotnej, łącznie na ponad 5000 wystawców z siedemdziesięciu krajów oraz 81 000 przybyłych gości, którym przedstawiono różnorodne innowacje z zakresu nowoczesnej opieki ambulatoryjnej oraz klinicznej – od powstania całego procesu do rozwoju i produkcji.

Wśród czołowych decydentów, którzy odwiedzili targi Medica 2022 byli między innymi niemiecki Minister Zdrowia prof. dr Karl Lauterbach, Ambasador Izraela, Minister Gospodarki Nadrenii Północnej Westfali Mona Neubaur oraz generalni konsulowie Japonii i USA – Setsuko Kawahara i Pauline Kao.

„Współpraca i komunikacja napędzają branżę”

W dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym, firmy z branży technologii medycznej, bardziej niż kiedykolwiek polegają na wspólnych przedsięwzięciach – zarówno w zakresie produkcji, marketingu, sprzedaży, jak i obsługi posprzedażowej – aby móc rzetelnie oferować zindywidualizowane rozwiązania dla szpitali i opieki ambulatoryjnej na całym świecie.

Z tych powodów Medica jest praktycznie predestynowana jako punkt wyjścia dla międzynarodowego biznesu branżowego, jak podkreśla Yvonne Glienke, Dyrektor Zarządzający sieci technologii medycznych, Medical Mountains:

„Medica jest dla nas i firm z naszej sieci, ważną platformą do poszerzania kontaktów, by znaleźć partnerów do wspólnych projektów. Oba aspekty spotykają się na MEDICA Tech Forum. Tutaj po raz pierwszy mogliśmy pokazać swoją wiedzę wraz ze stowarzyszeniem branżowym Spectaris, a także zorganizować wieczór networkingowy. Współpraca i komunikacja to siły napędowe, by rozwijać branżę ochrony zdrowia w zakresie technologii medycznych”.

Oczywiście zgadzamy się, że relacje budują wstępne koncepcje dla dalszego rozwoju i poszerzania wiedzy. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak zacnym i prestiżowym wydarzeniu. Wróciliśmy z garścią nowych inspiracji i pomysłów. Interesujący nas wystawcy, którzy zostali wytypowani według opracowanych wcześniej potrzeb, podczas spotkań roboczych, które miały miejsce w poszczególnych halach targowych tylko nas umocniły w przekonaniu, że w grupie siła!

Czeka nas sporo pracy przy weryfikacji ofert dostawców oraz przy wprowadzaniu procesu w życie przez najbliższe miesiące. Wybraliśmy różnych producentów, w tym również polskich, prezentujących urządzenia medyczne oraz produkty i usługi w doposażaniu szpitali.

Obecność na targach MEDICA -TradeFair w Dusseldorfie to niesamowite doświadczenie – z pewnością w przyszłym roku wrócimy po kolejną perspektywę. Szpitale z naszej grupy medycznej jak i chcące się do nas przyłączyć, zachęcamy do składania do nas potrzeb i pytań o nowe możliwości, byśmy mogli wprowadzać i ulepszać nasze usługi idąc ku coraz to oczekiwanej innowacyjności. Przypominamy, że nasze działania w równym stopniu opieramy na polepszaniu warunków umów z konkretnymi dostawcami.

Zapraszamy do kontaktu z biurem sprzedaży.

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób profesjonalnej opieki medycznej.
Wchodząc na tą stronę potwierdzasz, że jesteś osobą wykonującą zawód medyczny lub prowadzącą obrót wyrobami medycznymi.