Strona tylko dla podmiotów i dostawców medycznych

Centralne Zakupy
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych

papimi – innowacyjne urządzenie do fizjoterapii komórkowej oferuje nowy wymiar skuteczności w nieinwazyjnym leczeniu bólu

Nieinwazyjna, bezbolesna fizjoterapia komórkowa oparta na indukcji jonów (High PEMF – Pulsed Electromagnetic Field)

Od 30 lat w Niemczech i w Austrii – nowość na rynku w Polsce!

W marcu 2023 r. papimi oficjalnie zawitało na polskim rynku.
Od prawie 30 lat działamy w branży medycznej na całym świecie i z powodzeniem dostarczamy rozwiązanie, które pomaga specjalistom przywrócić jakość życia pacjentom zmagającym się z bólem o różnym pochodzeniu. Nasze certyfikowane urządzenie papimi Delta należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie sprzętów w zakresie fizjoterapii komórkowej opartej na indukcji jonowej. Impulsy elektromagnetyczne wytwarzane przez papimi docierają do wybranego obszaru terapii oraz mają pozytywny, regeneracyjny wpływ na cały organizm.

Skuteczność papimi polega na głębokim wnikaniu impulsu w ciało (aż do 25 cm) dzięki skoncentrowanej mocy indukcji, krótkiemu czasu impulsu oraz szerokiemu pasmu częstotliwości. papimi objęte jest certyfikatem TÜV w oparciu o oryginalny, opatentowany wynalazek greckiego prof. dr Pappas. Produkcja papimi ma miejsce w Atenach, natomiast główna siedziba znajduje się w Wiedniu i mieści dział badań i rozwoju, marketingu, dział obsługi klienta oraz centrum szkoleniowe.

Bezpieczeństwo i skuteczność papimi potwierdzają wyniki randomizowanych badań klinicznych oraz liczne publikacje w fachowych czasopismach medycznych dotyczące m.in. dolegliwości bólowych w dolnym odcinku kręgosłupa (1), zespołu zmęczenia long-COVID (2) oraz ostatnio opublikowane wyniki badania klinicznego wykazującego pozytywny wpływ papimi na autonomiczny układ nerwowy (3).

Do innych obszarów terapeutycznych potwierdzonych badaniami klinicznymi zaliczane są leczenie ran (4), przyspieszenie zrostu złamań kostnych (5) oraz stanowiąca coraz większe wyzwanie dla klinicystów fibromialgia (6).

Nasze doświadczenie i wiedza pozwoliły na stworzenie innowacyjnego rozwiązania, które odniosło sukces i nadal dynamicznie rozwija się na rynkach zagranicznych, głównie w Niemczech i w Austrii. Tworząc przedstawicielstwo papimi w Polsce obraliśmy sobie za cel, aby również polscy specjaliści dołączyli do międzynarodowego grona użytkowników. Jesteśmy głęboko przekonani, że terapia jonowo-indukcyjna papimi wniesie leczenie bólu na wyższy poziom skuteczności.


Cieszymy się, że możemy oficjalnie rozpocząć naszą działalność w Polsce i już teraz zapraszamy podmioty medyczne do zapoznania się z naszą ofertą, do kontaktu z nami oraz naszym Partnerem handlowym MedGz

Poznajcie nas: https://www.papimi.com/pl

Przypisy i publikacje:

  1. Electromagnetic Induction for Treatment of Unspecific Back Pain: A Prospective Randomized Sham-Controlled Clinical Trial. April 2023

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37115201/

  1. Successful application of pulsed electromagnetic fields in a patient with post-COVID-19 fatigue: a case report

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8743351/

  1. Modulation of Heart Rate Variability following PAP Ion Magnetic Induction Intervention in Subjects with Chronic Musculoskeletal Pain: A Pilot Randomized Controlled Study

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10001461/

  1. The effect of pulsed electromagnetic fields on secondary skin wound healing: an experimental study.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17486634/

  1. Pulsed Electromagnetic Field Stimulation of Bone Healing and Joint Preservation: Cellular Mechanisms of Skeletal Response.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7434032/

  1. Low-energy Pulsed Electromagnetic Field Therapy Reduces Pain in Fibromyalgia: A Randomized Single-blind Controlled Pilot Study.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9524818/

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób profesjonalnej opieki medycznej.
Wchodząc na tą stronę potwierdzasz, że jesteś osobą wykonującą zawód medyczny lub prowadzącą obrót wyrobami medycznymi.