Strona tylko dla podmiotów i dostawców medycznych

Centralne Zakupy
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych

Polsko-Niemiecka Współpraca Medyczna i Misja Gospodarcza AHK Polska

Medyczna Grupa Zakupowa (MedGz) miała zaszczyt uczestniczyć w prestiżowym wydarzeniu, które jest wynikiem współpracy między Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową (AHK Polska) a Niemieckim Federalnym Ministerstwem Gospodarki i Ochrony Klimatu (BMWK).

Samo wydarzenie to misja gospodarcza niemieckich przedsiębiorców, oferujących innowacyjne rozwiązania medyczne, skierowane do szpitali, gabinetów lekarskich oraz innych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Zorganizowana konferencja jest następstwem długotrwałego partnerskiego dialogu między Polską a Niemcami, która dąży do wzmocnienia współpracy gospodarczej i innowacyjnej w sektorze medycznym.

Głównym motywem przewodnim konferencji było umożliwienie naszym zachodnim partnerom nawiązanie współprac w zakresie rozwiązań medycznych. Poszczególne niemieckie firmy miały możliwość zaprezentowania swoich innowacyjnych urządzeń i systemów, które w znacznym stopniu wspierają specjalistyczne działania klinik i szpitali, często w futurystycznej formie.

Idealnie przedstawionym przykładem jest stacja robotyczna „THERY” firmy TEDIRO GmbH, która ma za zadanie w dużym stopniu wspomagać rehabilitację, zastępując terapeutę podczas jego nieobecności. Urządzenie zostało zsynchronizowane z aplikacją, dlatego wystarczy by specjalista odpowiednio do pacjenta dobrał program, aby mógł samodzielnie uruchomić robota, przeprowadzając go krok po kroku poprzez gamę ćwiczeń, dbając przy tym o prawidłową motorykę ciała i wykonywanych ruchów. Po zakończonym treningu, robot przechowuje wszelkie dane związane z aktywnością pacjenta do wglądu terapeuty. To tylko przykład prezentacji możliwości.

Idąc w kierunku innowacyjności

Podczas wydarzenia poruszane były istotne tematy związane z nowoczesnymi technologiami, cyfryzacją i automatyzacją procesów, które mają znaczący wpływ na rozwój opieki medycznej. Jakie przemiany obecnie przechodzi branża medyczna i jak może wyglądać w najbliższej przyszłości.

Niemieccy przedsiębiorcy specjalizujący się w produkcji zaawansowanych technologii medycznych, mieli okazję zaprezentować swoje produkty i usługi polskim partnerom biznesowym.

Poniżej prezentujemy listę niemieckich dostawców

  •  Berenbrinker Service GmbH
  •  Hologic Deutschland GmbH
  •  Linogate GmbH
  •  Meyer-Haake GmbH Medical Innovations
  •  Moeck & Moeck GmbH
  •  TEDIRO GmbH
  •  tic Medizintechnik GmbH & Co. KG
  •  Weiss Klimatechnik GmbH

Współpraca Polsko-Niemiecka

Polska staje się coraz ważniejszym rynkiem dla niemieckich przedsiębiorstw medycznych, a współpraca w dziedzinie medycyny może przyczynić się do poprawy jakości opieki zdrowotnej w Polsce.

To doskonała okazja dla polskich firm medycznych i placówek ochrony zdrowia do nawiązania kontaktów z renomowanymi niemieckimi dostawcami. Polska ma wiele do zaoferowania w zakresie zapotrzebowania na nowoczesne technologie medyczne, co czyni ją atrakcyjnym rynkiem dla potencjalnych inwestorów i partnerów biznesowych.

Medyczna Grupa Zakupowa była dumnym uczestnikiem tego wydarzenia i pozostaje otwarta na możliwości współpracy z niemieckimi partnerami. Pragniemy przyczyniać się do rozwoju innowacyjnych rozwiązań medycznych w Polsce, dlatego zapraszamy do obserwowania naszych działań.

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób profesjonalnej opieki medycznej.
Wchodząc na tą stronę potwierdzasz, że jesteś osobą wykonującą zawód medyczny lub prowadzącą obrót wyrobami medycznymi.