Strona tylko dla podmiotów i dostawców medycznych

Centralne Zakupy
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych

Zrozumieć rynek – Medyczna Grupa Zakupowa na Estetica Expo

Jako Medyczna Grupa Zakupowa mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w prestiżowym wydarzeniu, które przedstawiło najnowsze trendy w medycynie estetycznej. Nasz udział w targach Estetica pozwolił na lepsze zrozumienie dynamiki rynku oraz nawiązanie cennych kontaktów z wiodącymi przedstawicielami sektora.

Dynamiczny rozwój branży medycyny estetycznej w Polsce

W dniach 8-10 maja 2024 roku, Ptak Warsaw Expo stało się europejskim centrum kontraktacji w branży medycyny estetycznej, dzięki pierwszej edycji targów Estetica Expo. Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem i wysoką frekwencją.

Branża medycyny estetycznej w Polsce rozwija się dynamicznie. W ostatnich latach stała się bardziej dostępna dla szerokiej grupy klientów, co zwiększyło popyt i wpłynęło na poszukiwanie nowych, bardziej zindywidualizowanych rozwiązań. Ten trend stał się podstawą organizacji Estetica Expo, międzynarodowych targów integrujących krajowych przedsiębiorców z zagranicznymi inwestorami.

Prezentacja innowacyjnych rozwiązań w medycynie estetycznej

Estetica Expo zgromadziła wyłącznie renomowane marki. Właściciele klinik medycyny estetycznej, salonów kosmetycznych, ośrodków wellness, hoteli spa, klinik odnowy biologicznej, dermatolodzy i chirurdzy plastyczni mieli okazję zapoznać się z nowinkami oraz zagranicznymi trendami, które zdobywają europejskie rynki. 

Swoje rozwiązania prezentowali producenci i dystrybutorzy aparatury medycznej (m.in. lasery, aparatury do modelowania ciała, technologie anti-aging), firmy farmaceutyczne, kosmetyczne, dostawcy technologii do modelowania ciała, producenci kosmetyków naturalnych, aparatury do wellness oraz oprogramowania do zarządzania gabinetami i klinikami, a także dostawcy mebli i sprzętu medycznego. 

Wśród wystawców znalazły się firmy takie jak INDIBA, DERMOTECHNIKA, CRISS, Elavon, BEAUTY PLANET, Dentomax, Flawless, MONSAL, KUVINOS, BRISTON, LOGO WIPES oraz UROMED Poland.

Praktycy dzielą się wiedzą na Estetica Expo

Podczas targów Estetica Expo odbył się również Kongres Branży Medycyny Estetycznej, bogaty w panele dyskusyjne na najważniejsze tematy w sektorze. Prelekcje obejmowały takie tematy jak skuteczność terapii łączonych – Elżbieta Zalewska, modelowanie twarzy poprzez masaż – Amanda Majchrzak, nowoczesne techniki anti-aging – Inez Bejnar, czy zabiegi uzupełniające medycynę estetyczną – Weronika Rustecka. Dyskutowano również o psychologicznych aspektach pracy z klientem, trendach w branży oraz wizerunku gwiazd po zabiegach estetycznych.

W ramach panelu Prezentacje i Trendy Wystawców, eksperci dzielili się swoją wiedzą na temat aromaterapii holistycznej – dr Ewelina Kubacka, modelowania ciała – Sabina Skupień-Roch z ATTRE.EU, reklamy w branży beauty – Damian Szczepański z ADSFOX, trendów w projektowaniu wnętrz medycznych – Patrycja Bedyk Design, innowacyjności i bezpieczeństwa w walce ze zmarszczkami i tkanką tłuszczową – mgr Iwona Jokiel, oraz błędów w branżowej reklamie – Damian Szczepański z ADSFOX.

Pierwsza edycja Estetica Expo zakończyła się sukcesem, przyciągając 4402 uczestników, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertami 97 wystawców.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej edycji tego wydarzenia. 

Producentów, dystrybutorów urządzeń dla branży medycyny estetycznej zachęcamy do kontaktu z nami https://medgz.pl/kontakt/

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób profesjonalnej opieki medycznej.
Wchodząc na tą stronę potwierdzasz, że jesteś osobą wykonującą zawód medyczny lub prowadzącą obrót wyrobami medycznymi.